Zářiče

Stručný popis

Zářiče MIDVO se skládají z hořáku,  sálavých trubic,  odrazových plechý,  držáků a čel. Součástí zářičů může být i rekuperátor, který slouýí k předehřevu spalovacího vzduchu. Rekuperací tepla ze spalin se nejen šetří teplo které by šlo komínem, ale jeho vracením do procesu se výhodně zvedne teplota sálavé trubky a zvyšuje se podíl sálání k ohřevu vzduchu a tím se zlepšuje i sálavá účinnost.

Naše zářiče mají standardní, vzhledem k jejich vysoké teplotě, prvně sálavá trubice a odrazové plechy z nerezové oceli, pro zajištění maximální možné životnosti. Povrch nerezové sálavé trubice může být opatřen speciální patentovanou úpravou pro zvýšení sálavé činnosti. Odrazové plechy ze speciálního leštěného nerezu si při vhodné údržbě zachovávají vynikající parametry odrazu tepla po celou dobu provozování zářiče. Zářiče typu U jsou opatřeny bočními čely pro omezení nežádoucího ohřevu vzduchu.

Zářiče mají přepínání výkonu 100 - 75%,  to je výhodné pokud by přímo pod zářičem byli lidé, kterým by sálání bylo nepříjemné. Přepnutím na 75% se snižuje salavá čiinnost.

Je možno řídit chod jednotlivých hořáků, a to i při provozu na společný ventilátor, to je při vhodně navržené regulaci výhodné pro další úsporu plynu.